Potravinový program imitujúci pôst DMD – päť dní na reset tela.

Prolon - diétny program
Prolon DMD – 5-dňovýdiétny program

Čo to je strava imitujúca pôst?

Je to objav profesora Valtera Longa. Valter Longo objavil diétu imitujúcu pôst (Dieta mima digiuno – DMD). Riaditeľ gerontologického oddelenia Kalifornskej univerzity v skutočnosti vyvinul výživový systém, ktorý dokáže v priebehu piatich dní obnoviť stav tela. Moderná lekárska veda už takmer dve storočia hľadá koreláciu medzi výživou a predĺžením života. Okrem výskumu stredomorskej stravy, ktorý urobil Ancel Keys sa objavili aj mnohé iné potvrdenia o priaznivom účinku tejto stravy.

Je to práve ostrov Okinawa, ktorý drží absolútny rekord v dlhovekosti svojich obyvateľov. Na ostrove sa konzumuje hlavne zelenina, tofu, ryby a veľmi málo mäsa.

Okinawa - ostrov dlhovekých
Ostrov Okinawa (Japonsko) má najviac dlhovekých obyvateľov

Ako pomáha pôst?

Strava DMD – pôstna strava, by sa mala robiť každé 2 – 3 mesiace, aby sa obnovilo telo a zrušili negatívne účinky nadmerného rastového hormónu. Ukazuje sa, že telo počas pôstu nevníma útrapy, ale skôr sa stáva silnejším. Systém výživy má niektoré základné pravidlá:
Je potrebné konzumovať viac rastlinných bielkovín na úkor živočíšnych (často zodpovedných za rakovinové degenerácie). Treba však zvážiť, či je vhodná práve pre vás táto strava.V niektorých prípadoch nemusí byť vhodná. Napr. v prípade ťažkej cukrovky, anorexie, alebo niektorých tráviacich problémov. Viac sa dozviše tu.

Je stravovací program Prolon vhodný pre všetkých?

Stravovací program Prolon (DMD) je vhodný pre ľudí vo veku od 20 rokov a nie starších ako 70 rokov. Je treba vziať do úvahy hladinu cukru v krvi, siderémiu ( indikuje množstvo železa prítomného v krvi ) hematokrit, tlak a index telesnej hmotnosti. Priemerný človek s normálnou hmotnosťou, ktorý spĺňa kritériá stredomorskej stravy, môže vykonávať cyklus DMD každé 3-4 mesiace (3-4 krát ročne). Obézna osoba trpiaca metabolickými patológiami ako hyperglykémia, hyperlipidémia (zvýšené množstvo tukov v krvi), hypertenzia, by mohla vykonávať pôstnu diétu aj raz mesačne.

Medzi možné negatívne aspekty, ktoré sa môžu objaviť patria: akútny hlad, bolesť hlavy, podráždenosť a celková slabosť. Štatisticky sa potvrdilo, že väčšina týchto príznakov vymizne od tretieho dňa a nastupuje dobrý pocit a zvýšenie energie.

Tajomstvo Prolon-u

Účinky na zdravie
Prolon a jeho účinky na zdravie

Program trvá 5 dní, počas ktorých príjem energie postupne klesá od 1. dňa (1 000 kcal) do 5. dňa. Potraviny sú výlučne rastlinného pôvodu a obsahujú hlavne sacharidy a malé množstvo nenasýtených tukov. V prvý deň prijmeme asi 1 000 kcal v pomere 34% sacharidov, 56% tukov a 10% bielkovín. V nasledujúcich 4 dňoch klesneme na 750 kcal, v pomere 47% sacharidov, 44% tukov a 9% bielkovín.
Zjednodušeným príkladom tohto režimu, ktorý by mal trvať 4 dni pri zachovaní 750 kcal, by mohlo byť: 400 g cukety, 300 g červenej kapusty, 300 g mrkvy, 250 g cibule, 20 g extra panenského olivového oleja a 20 g orechov.

Vďaka nízkokalorickému zloženiu ProLon® využíva schopnosť tela vstúpiť do stavu bunkovej ochrany, pôsobiť proti poškodeným bunkám a tkanivám a vykonávať samoopravu. Výsledky ukazujú, že tento proces môže viesť k dôležitým priaznivým účinkom na organizmus. Protokol ProLon® obsahuje 66 rôznych komponentov, všetky rastlinné. Vo vnútri balenia sú tyčinky, polievky, nápoje, infúzie, bylinné čaje, krekry a doplnky, ktoré sú vyrobené a zamerané na maximalizáciu ochranných účinkov spojených s pôstom. Poskytujú makro a mikronutrienty a minimalizujú okrem pocitu hladu dokonca aj všetky potenciálne riziká spojené s obmedzením kalórií.

Diéta imitujúca pôst (DMD) a chemoterapia.

Jej priaznivé účinky sa tiež prejavili i počas chemoterapie. Dr. Longo v skutočnosti zistil, že aplikáciou diéty u myší je možné znížiť progresiu nádoru a v zriedkavých prípadoch ho úplne zastaviť. Zaujímavé je, že pôst vplýva na posilnenie iba zdravých buniek, nie tých chorých, ktoré naopak začnú „neposlúchať“ tým, že sa prestanú chrániť a ľahko vstúpia do apoptózy (bunková smrť). Táto štúdia však ešte nebola potvrdená na ľuďoch, výskum stále prebieha. Jedna vec však je istá. Pôst iba o vode pred a po chemoterapii znižuje jej vedľajšie účinky.
Pozitívne účinky boli jasne preukázané na myšiach. Testy na ľuďoch stále ešte prebiehajú, i keď už boli preukázané viaceré pozitívne účinky: zníženie rastu nádorov, zmeny v počte zhubných nádorov v prospech nezhubných a zvýšenie obsahu ketónov zodpovedných za metabolizmus tukov.

ProRegen

Lekárska veda potvrdzuje, že veľký príjem stravy a následné priberanie skracuje života a naopak, malý príjem potravy je zdravý a dokonca život predlžuje.

Pozrite sa, čo všetko obsahuje program ProLon a ako vám pomôže na ceste za zdravším ja.

Produkt je v príprave!

Zanechajte nám svoju emailovú adresu, a my vám dáme vedieť, kedy bude produkt pripravený na dodanie.

Vo chvíli kedy bude produkt pripravený na dodanie, dáme vám rýchlo vedieť.