Nadváha urýchľuje starnutie mozgu až o 10 rokov.

Vedecká štúdiá preukázala, že nadváha a obezita urýchľuje starnutiepredčasné mozgu. Redukuje mozgovú kôru u ľudí nad 60 rokov. Veľký obvod pása a vysoký index telesnej hmotnosti urýchľuje starnutie mozgu najmenej o 10 rokov. To hovoria vedci, ktorí analyzovali účinky telesnej hmotnosti na náš mozog.

obvod pása obezita
Obvod pása je dôležitý ukazovateľ zdravia

Pozrime sa spolu ako obvod pása, nadváha a BMI ovplyvňujú starnutie mozgu

Na pochopenie účinkov telesnej štruktúry na mozog vedci zapojili 1 289 ľudí s priemerným vekom 64 rokov. Na začiatku štúdie im bol zmeraný index telesnej hmotnosti (BMI) a obvod pása. O šesť rokov neskôr vedci pomocou funkčného zobrazovania magnetickou rezonanciou merali hrúbku mozgovej kôry účastníkov ako aj objem mozgu. Zhromaždené údaje ukázali, že 346 ľudí malo normálny index telesnej hmotnosti, čiže menej ako 25. U 571 osôb bol index telesnej hmotnosti medzi 25 a 30, takže boli považované za osoby s nadváhou. 372 osôb malo index telesnej hmotnosti vyšší ako 30, čiže boli považovaní za obéznych. Slovensko je v rebríčku WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie) spomedzi 53 krajín v počte „tučných“ ľudí na nelichotivej ôsmej priečke. Obezita je nebezpečná choroba a treba jej predchádzať. Zopár rád ako i informácie o terapeutickom pôste nájdete v našich ďaľších článkoch.

Nadváha a účinky na mozog.

Pri porovnaní údajov týkajúcich sa indexu telesnej hmotnosti a obvodu pása s údajmi získanými z funkčných magnetických rezonancií sa ukázalo, že vysokému indexu telesnej hmotnosti zodpovedala tenšia mozgová kôra. Stručne povedané, čím vyšší je index telesnej hmotnosti, tým tenšia je mozgová kôra. Predstavuje hrúbku, ktorá v rovnakom veku naznačuje predčasné starnutie najmenej o 10 rokov. Stručne povedané, nadváha vo veku nad 60 rokov znamená predčasné starnutie mozgu. Tým aj vyššie riziko vzniku chorôb ako je Alzheimer. Štúdia bola publikovaná v časopise Neurology.

ProRegen

Lekárska veda potvrdzuje, že veľký príjem stravy a následné priberanie skracuje života a naopak, malý príjem potravy je zdravý a dokonca život predlžuje.

Pozrite sa, čo všetko obsahuje program ProLon a ako vám pomôže na ceste za zdravším ja.

Produkt je v príprave!

Zanechajte nám svoju emailovú adresu, a my vám dáme vedieť, kedy bude produkt pripravený na dodanie.

Vo chvíli kedy bude produkt pripravený na dodanie, dáme vám rýchlo vedieť.