Hladovka bez hladovania, alebo prirodzený spôsob ako si udržať zdravie a schudnúť

zdravá hladovka bez hladovania

Pôst je dobrý: je to záver, ku ktorému dospel vedec Valter Longo, taliansky lekár, ktorý viedol výskum na University of Southern California v Los Angeles. Výskum zrodil tzv. Mima-Fasting Diet, ktorej sa Longo stal veľkým propagátorom. Dnes je Longo profesorom biogerontológie a riaditeľom Inštitútu dlhovekosti na USC (Univerzita v južnej Kalifornii) – Davisova škola gerontológie v Los Angeles a riaditeľom programu onkológie a dlhovekosti na IFOM. Tak sa zrodil program ProLon® . Je to potravinový program, obdoba pôstu, ktorý pokrýva obdobie 5 dní, každé 3 alebo 4 mesiace. Podľa teórie Longa pôst je prospešný pre naše telo, pretože tým, že sa do neho nič nevnáša, organizmus sa nejakým spôsobom „resetuje“, čo umožňuje našim bunkám regenerovať sa a vyčistiť sa od odpadu z potravín.

ProLon® a ProRegen sú čisto rastlinné nízkokalorické diétne programy, ktoré spĺňajú tieto požiadavky. Je vedecky dokázané, že dobre vyvážená strava so zníženým objemom kalórií pomáha zmenšovať množstvo viscerálneho tuku, čo je rizikový faktor pre mnohé ochorenia, podporuje sa čistenie buniek, tým aj chudnutie. Jedná sa o metódu regenerácie tela a regulácie životných parametrov vrátane tých, ktoré sa týkajú procesu starnutia a chronických chorôb.

V čom je jedinečnosť stravovacích programov ProLon a ProRegen? Čo ich odlišuje od iných krátkodobých diét?

Ľudia o týchto programoch hovoria ako o zdravom pôste, hladovke bez úplného hladovania. Všetci vieme, aký zničujúci môže byť skutočný hlad, hlavne pre tých, ktorí ešte s hladovaním nemajú skúsenosti. ProLon iba simuluje hladovanie. Jednotlivé jedlá sú vedecky vyvinuté a zostavené pre potreby tohto stravovacieho programu, ktorý imituje hladovku prirodzeným a bezpečným spôsobom a navyše telu dodáva aj potrebné živiny, čiže chudneme bez strádania.

Ako stav hladovania teda ovplyvňuje naše zdravie?

V prvom rade stimuluje regeneračné a omladzovacie procesy, podporuje „samoopravu“ buniek a odstránenie poškodených alebo starnúcich buniek. Už druhý deň sa naštartuje proces autofágie (tzv.sebapojedanie), zachytenie poškodených, alebo nefunkčných proteínov a baktérií a ich odstránenie z tela. Môžeme si to predstaviť ako akýsi odvoz a recykláciu odpadu. V dôsledku toho sa minimalizujú zápalové procesy, ktoré sú zodpovedné nielen za predčasné starnutie, ale aj za civilizačné choroby. V stave hladovania telo začína fungovať inak. Metabolizmus sa zlepšuje, vďaka čomu dochádza k neoceniteľnému omladeniu na bunkovej úrovni.

Čo presne sú výživové programy ProLon a ProRegen?

Oba naše programy sú čisto rastlinného pôvodu, vhodné pre vegetariánov i vegánov. Výživový program Prolon je 5 – dňový stravovací program. Sada ProLon obsahuje 5 pohodlných mini krabičiek, jedna na každý deň. Každá obsahuje kompletnú stravu na uvedený deň, ktorú tvoria rôzne polievky, chrumkavé tyčinky, krekry, nápoje a výživové doplnky. Táto diéta imituje hladovanie, čím sa znižuje hmotnosť a nebezpečie z hladovania. Poskytuje chutný, cenovo dostupný a bezpečný program stravovania, ktorý nevyžaduje neustálu zmenu životného štýlu.

Proregen môžeme nazvať tekutá strava, tiež sa nejedná o úplné hladovanie. Je vytvorený na báze čajov, byliniek a zeleninového vývaru, doplnený o riasy a liečivý íl, ktorý telu dodáva minerály a naväzuje na seba toxíny, ktoré sú následne vylúčené. Prečisťuje organizmus a odkysľuje ho. Je trochu náročnejší ako Prolon, preto odporúčame začať práve so stravovacím programom Prolon. Oba programy dodáva firma Vita Verde.

stravovací program - polievky
Polievky Prolon

Môžem sa rozhodnúť, čo jesť počas programu ProLon a ProRegen?

Klient si nemôže vybrať, čo chce jesť. Päť či sedem dní sa však dá ľahko vydržať, najmä ak môžete normálnu stravu požívať počas zvyšných dní v mesiaci. Výber jedál nebol ponechaný náhode. Je to výsledok mnohoročného výskumu profesora Valtera Longa z Kalifornskej univerzity. Strava bola navrhnutá a klinicky odskúšaná na zlepšenie metabolizmu a zníženie zápalu. Vďaka tomu sa podarí dosiahnuť zamýšľaný účinok, schudnutie a očistenie tela bez toho, aby mu chýbali potrebné živiny.

Nie je to príliš krátka doba na chudnutie? Komu sa odporúča táto nezvyčajná strava?

Ľudia s nadváhou môžu veľmi oceniť tento stravovací program, pretože znižuje množstvo telesného tuku. Primárne však nebol vytvorený na chudnutie, ale na celkové zdravie a pohodu. Oba programy sú indikované napríklad v boji proti zvýšeným príznakom niektorých chronických chorôb. Sú určené ľuďom, ktorí sa sťažujú na zlý stav svojho tela. Je tiež užitočný v prípadoch, keď riešime problémy spôsobené zápalom v organizme.

Teda aké účinky môžme očakávať?

Regulujú sa metabolické procesy vrátane hladiny cukru a cholesterolu, urýchľuje sa odstraňovanie starých buniek a tie sa nahrádzajú novými a zdravšími. Strava znižuje zápal, zlepšuje telesnú výkonnosť a celkové zdravie. Dodáva energiu a zlepšuje koncentráciu. Chudnutie bez straty svalov je ďalším efektom, ktorý presvedčí najmä tých, ktorí by chceli zmenšiť obvod brucha. Okrem toho zmiernenie zápalu vedie k vyhladeniu pokožky a jej zdravému vzhľadu a celkovému omladeniu.

ProRegen

Lekárska veda potvrdzuje, že veľký príjem stravy a následné priberanie skracuje života a naopak, malý príjem potravy je zdravý a dokonca život predlžuje.

Pozrite sa, čo všetko obsahuje program ProLon a ako vám pomôže na ceste za zdravším ja.

Produkt je v príprave!

Zanechajte nám svoju emailovú adresu, a my vám dáme vedieť, kedy bude produkt pripravený na dodanie.

Vo chvíli kedy bude produkt pripravený na dodanie, dáme vám rýchlo vedieť.