Choroba začína v čreve

Vzťah medzi črevnou mikroflórou, jej metabolickými aktivitami a rakovinou hrubého čreva

Je to tak, že v západných populáciách je dnes jedným z najčastejších miest karcinómu, hrubé črevo. Niekoľko epidemiologických štúdií, v ktorých sa porovnávajú populácie alebo skupiny populácií s rôznymi spôsobmi stravovania sa ukázalo, že „západný“ typ stravovania, bohatý na tuky a mäso, najmä smažené, pečené a obzvlášť údené, s malým obsahom vlákniny, pitie alkoholu, fajčenie, stres a sedavý spôsob života spôsobuje vážne riziko. (Prekvapivo z alkoholu najmä pivo, pokiaľ sa pije vo vyššom množstve zvyšuje riziko ochorenia rakovinou hrubého čreva). Potvrdilo sa to aj porovnaním stravovacích návykov pacientov trpiacich rakovinou hrubého čreva so stravovacími návykmi zdravých jedincov. Niektorí autori dokázali, že strava bohatá na tuky a mäso uprednostňuje prítomnosť bakteriálnych druhov odlišných od druhov prítomných u jedincov s prevažne vegetariánskou alebo lakto-vegetariánskou stravou.

Škodlivé tuky

Niekoľko štúdií na zvieratách ukázalo, že baktérie, ktoré sa najviac podieľajú na karcinogenéze (Bacteroides a Clostridium) sú spojené s vyššou frekvenciou a vyššou rýchlosťou rastu nádorov hrubého čreva, zatiaľ čo Lakto a Bifido bacily vykazujú ochranný účinok. Strava bohatá na tuky zapríčiňuje zvýšenie biliárnej sekrécie. Zvýšenie obsahu kyseliny litocholovej (žlčová kyselina) v stolici, zvyšuje riziko rakoviny hrubého čreva. Strava bohatá na tuky a s nízkym obsahom zeleniny zvyšuje i vylučovanie zlúčenín obsahujúcich dusík v stolici. Pozornosť sa tiež zamerala na vzťah medzi stravou a koncentráciou cholesterolu v stolici. Prechod od tzv. „západnej“ stravy k strave bez mäsa vedie k zníženiu vylučovania cholesterolu a solí žlčových kyselín v stolici. Bolo tiež pozorované, že subjekty patriace do populácií s vysokým rizikom nákazy karcinómom hrubého čreva majú tiež vyššiu koncentráciu cholesterolu v stolici. Nesprávna životospráva je spoluvinníkom mnohých závažných ochorení.

Pôst a rakovina

Keď znížime príjem uhľohydrátov a bielkovín na minimum, naše zdravé bunky vstúpia do určitého „pohotovostného režimu“, spomaľujú svoj metabolizmus a aktivujú rad ochranných mechanizmov, aby odolali stavu hladu. Na druhej strane rakovinové bunky nie sú schopné zareagovať na určité telesné podnety, v skutočnosti sú to zmutované bunky a sledujú svoju vlastnú cestu. To však predstavuje obrovskú výhodu: ak počas onkologickej liečby (napríklad chemoterapie) čelíme krátkemu obdobiu pôstu (1 – 2 dni), zdravé bunky budú oveľa odolnejšie voči toxickým účinkom použitých liekov, zatiaľ čo tie rakovinové bude jednoduchšie zasiahnuť. Vždy je potrebná sa však poradiť s ošetrujúcim lekárom. Viac nájdete v našom článku o pôste.

Niečo o probiotikách

Potraviny obsahujúce baktérie, ktoré určujú zdravotné prínosy pri podaní s jedlom, sa nazývajú probiotické. Asi pred sto rokmi Mečnikov (1908) pripisoval dlhovekosť, ktorá charakterizovala niektoré populácie, konzumácii jogurtu, pochádzajúceho z mlieka fermentovaného s Lactobacillus bulgaricus. Nasledujúce štúdie ukázali, že Lactobacillus bulgaricus nie je schopný kolonizovať ľudské črevo (Rahe, 1915; Kopeloff, 1926). Následne sa pozornosť presunula na podávanie Lactobacillus acidophilus, druhu prítomného v ľudských výkaloch. Ukázalo sa, že tento bakteriálny druh je schopný dosiahnuť hrubé črevo a nachádza sa v stolici. To však nevyhnutne neznamená, že Lactobacillus acidophilus je schopný kolonizovať. Môže to len naznačovať, že môže prežiť. K definovaniu probiotík nie je potrebné, aby baktéria kolonizovala tráviaci systém, ale stačí, keď po podaní preukáže prospešné účinky. Výsledky štúdií sa rôznili. Je potrebné mať na pamäti, že v rôznych štúdiách sa skúmali rôzne kmene baktérií. Každý bakteriálny kmeň má svoju vlastnú fyziológiu a biochémiu a to samo o sebe môže vysvetliť rozmanitosť výsledkov. Napríklad niektoré kmene Lactobacillus acidophilus nie sú v súčasnosti schopné ovplyvniť aktivitu mikroflóry. Ďalej, kvôli svojim charakteristickým vlastnostiam by mohol byť každý bakteriálny kmeň užitočnejší pre danú patológiu ako pre inú. Mali by sme presnejšie poznať vlastnosti rôznych baktérií a cielenejšie ich používať.

Probiotiká áno, či nie?

Okrem toho sa v poslednej dobe uvádza, že kmene Laktobacilov nachádzajúce sa v stolici, majú vyššiu rezistenciu na antibiotiká ako Laktobacily nájdené v mliečnych výrobkoch. To viedlo k presvedčeniu, že rezistenciu na antibiotiká Laktobacily nadobúdajú práve v ľudskom tele. Tieto údaje vyvolávajú problém možného šírenia rezistencie na antibiotiká. (Cataloluk a Gogebakan, 2004). V každom prípade sa baktérie, ktoré sa používajú vo väčšine komerčných jogurtov môžu ťažko dostať do hrubého čreva v množstve, aby nejakým spôsobom ovplyvnili mikroflóru. Na dosiahnutie určitého účinku musí byť množstvo živých laktobacilov dosť vysoké. Tieto množstvá sa vo väčšine komerčných jogurtov nenachádzajú. Množstvo sa počas skladovania stále znižuje, preto v čase spotreby môže byť produkt úplne neúčinný. Prítomnosť vybraných kmeňov v jogurtoch, schopných poskytnúť určité pozitívne účinky samozrejme zvyšuje náklady. Trh s probiotikami je pomerne prosperujúci. Vysoké náklady môžu byť problémom, ak ich chcete použiť pri chorobách, ktoré si vyžadujú dlhodobú liečbu. V skutočnosti je potrebné vziať do úvahy, že účinok probiotík je len dočasný. Črevná mikroflóra je pomerne stabilný ekosystém, to znamená, že po krátkej dobe od ukončenia podávania probiotík sa stratia i možné prospešné účinky.

Regenerácia tráviaceho systému

V bežnom živote jeme niekoľkokrát denne. Neustály prechod a trávenie potravy zabraňujú regenerácii opotrebovaných alebo poškodených častí tráviaceho traktu. Počas pôstu je tráviaci trakt na „dovolenke“. Tráviaca sliznica má čas zregenerovať sa. Žalúdok rekonštruuje svoje steny, žľazy sa čistia. Pankreatické bunky, ktorých úlohou je produkovať inzulín a bunky iných tráviacich žliaz sú v pokoji. Pečeň eliminuje tuk, piesok a odpadové látky. Pôst tiež umožňuje regeneráciu čreva. Po postupnom odstránení odpadových látok, ktoré bránili v normálnej činnosti, bakteriálna mikroflóra sa dostáva do rovnováhy. Divertikuly majú tendenciu sa stiahnuť. Upravuje sa črevná peristaltika. Očista črevnej membrány vedie k lepšej asimilácii živín.

Regenerácia, zdravie, mladosť

Tým, že prestávame konzumovať jedlo, naše telo sa zbavuje jedného z hlavných spôsobov, ktorými toxíny do neho prenikajú. Chemikálie potravinárskeho priemyslu, alkohol a zvyšky metabolizmu sa už do tela nedostávajú. Namiesto toho, aby sa telo zaoberalo neutralizáciou týchto toxínov, môže sa sústrediť na likvidáciu odpadu, ktorý už je v tkanivách uložený, alebo sa môže venovať iným činnostiam, ako je napríklad boj proti chorobám. Pôstom omladený žalúdok lepšie trávi a zníži sa i spotreba jedla. Vaše telo bude krásne, štíhle a zdravé. Nebudete si už robiť starosti s chudnutím. Ako na to sa dozviete aj v článku o tom, ako zostať mladý a zdravý.

Skúste klystýr

Užitočným pomocníkom na urýchlenie regeneračných procesov v tele je aj aplikácia klystýru, čiže výplach hrubého čreva. Je to najlepší spôsob počas pôstu, nakoľko preháňadlá, či už prírodné (slivková či jablčná šťava , vo forme čaju (senna) a chemické, črevo zaťažujú a dráždia jeho stenu. Neodporúčam počas pôstu ani šťavu z kvasenej kapusty pre veľký obsah soli.

Čo prospieva črevnému mikrobiómu?

Jednoznačne zdravší životný štýl, dostatok každodennej pohybovej aktivity. Do jedálnička je potrebné zaradiť dostatok čerstvej zeleniny a ovocia. Tým napomáhame zvýšeniu prospešných črevných baktérií s protizápalovými a metabolicky prospešnými účinkami, čo je základom správneho trávenia. Obmedziť biely cukor, lúpanú ryžu a výrobky z bielej múky a výrobky obsahujúce lepok, mliečne výrobky. Radikálne znížiť spotrebu mäsa. Spracovávané potraviny vylúčiť z nášho jedálnička. Prospešná je konzumácia fermentovanej zeleniny ako kvasená kapusta, kvasená zelenina. Z účinných prípravkou môžem doporučiť Cleanseen ( Dr.Nona). Je to vynikajúci prostriedok pre čistenie organizmu. Vylučuje z tela toxické látky, prispieva k obnoveniu črevnej mikroflóry.

Duševná rovnováha

Z duchovného hľadiska je zápcha a problémy s hrubým črevom neschopnosť zbaviť sa starého, nepotrebného, starých názorov, presvedčení, lipnutie na veciach, prílišná sporivosť až lakomosť. To sú veľmi aktuálne témy v dnešnej konzumnej spoločnosti.

Spracovanie spočíva v naučení sa zbavovať sa nášho duševného odpadu, uchovávať len to, čo je naozaj dôležité, nezameriavať sa len na hmotné veci, nebáť sa hovoriť o chúlostivých témach a prejaviť sa spontánne i v tejto oblasti.

Zdroje: Giornale Italiano di Microbiologia Medica Odontoiatrica e Clinica Vol. XIII, N°2 2009p. 49 – 71 , Dahlke, Pôst pre zdravie.

ProRegen

2 komentáre

[…] Štúdia vedcov z MIT (Massachusetts Institute of Technology) v Bostone ukazuje, že vďaka pôstu, ktorý určuje metabolizáciu mastných kyselín, je možné regenerovať črevné kmeňové bunky. Štúdia publikovaná v časopise Cell Stem Cell odhaľuje, že 24 hodín redukcie kalorického príjmu stačí na stimuláciu regenerácie kmeňových buniek čreva. Tieto sú veľmi dôležité pre zdravie nášho tela, pretože pomáhajú odvrátiť akékoľvek infekcie, choroby a dokonca aj nádory, ale s pribúdajúcim vekom sa regenerujú oveľa pomalšie. Sú zodpovedné za výstelku čreva, ktorá sa obnovuje každých päť dní. Pri starnutí je táto regeneračná kapacita znížená a črevo sa zotavuje oveľa dlhšie. viac v článku choroba začína v čreve […]

[…] Čoraz viac výskumov podporuje tvrdenie, že práve kvôli vojne proti mikróbom v posledných desaťročiach bol západný mikrobióm tak ochudobnený, že stratil mnoho užitočných baktérií s následným nárastom alergií, znížením imunity a množením rôznych patológií (BioFrontiers Institute, University of Colorado). Tieto mikroorganizmy sú v skutočnosti rozhodujúce pri vykonávaní mnohých životne dôležitých funkcií, ako sú procesy trávenia a vstrebávania živín, eliminácia toxínov. A nakoniec, tieto malé stvorenia tiež pôsobia na našu hmotnosť, našu náladu a povahu. Viac o ľidskom mikrobióme a imunite si možete prečítať i v článku Choroba začína v čreve. […]

Komentáre sú uzavreté

Lekárska veda potvrdzuje, že veľký príjem stravy a následné priberanie skracuje života a naopak, malý príjem potravy je zdravý a dokonca život predlžuje.

Pozrite sa, čo všetko obsahuje program ProLon a ako vám pomôže na ceste za zdravším ja.

Produkt je v príprave!

Zanechajte nám svoju emailovú adresu, a my vám dáme vedieť, kedy bude produkt pripravený na dodanie.

Vo chvíli kedy bude produkt pripravený na dodanie, dáme vám rýchlo vedieť.