Čistá domácnosť bez chémie

Mnohé dnes veľmi rozšírené ochorenia majú environmentálne príčiny. Naše prostredie je zamorené chémiou, ktorá poškodzuje naše zdravie. Naše domy sú preplnené týmito nebezpečnými prípravkami, ktoré navyše znečisťujú, životné prostredie a spôsobujú ekologické škody. Reklama ponúka stále lepší, účinnejší prípravok, lepšiu syntetickú vôňu, žiarivejšiu podlahu, mäkučkú bielizeň, z toalety už nebudú skákať na nás mikróby. Ale skúsme uvažovať: nevdychujeme výpary týchto chemikálií? Neprichádza do kontaktu s nimi naša pokožka?

Podvod s čistiacimi prostriedkami

Odstraňovač vodného kameňa, odmasťovač, čističe okien, rúry, podlahy, aviváž, zmäkčujúce prostriedky, bielidlo, odstraňovače škvŕn, odstraňovače pachov, dezinfekcia atď. Vo všeobecnosti sú skrinky preplnené výrobkami hygieny pre domácnosť. Bohužiaľ nie každý vie, že väčšina z týchto výrobkov je úplne zbytočná a tiež sú dokonca nebezpečné. Je skutočne znepokojujúce ako sa nás podarilo presvedčiť, že výrobky vysoko toxické a škodlivé pre naše zdravie a životné prostredie sú nevyhnutné a dokonca prospešné. Zoberme si napríklad choroby dýchacích ciest ako sú astma a kožné choroby ako je ekzém a dermatitída často spôsobujú tradične používané agresívne detergenty .

Prečo používame všetky tieto výrobky?

Pretože je pekné žiť v čistom prostredí. Samozrejme! Ale predovšetkým by malo byť zdravé. Učia nás, že zdravie je záležitosťou hygieny. Hygiena (slovo, ktoré pochádza z gréčtiny a znamená zdravé, liečivé) je navyše práve odvetvím medicíny, ktoré sa zaoberá interakciami medzi životným prostredím a ľudským zdravím. A my sa staráme o svoje zdravie a zdravie svojich blízkych! Je to tak?

Chémia v domácnosti

Mali by ste však vedieť, že väčšina čistiacich prostriedkov pre domácnosť nielen nechráni zdravie, ale naopak, nenapraviteľne poškodzuje naše telo. Výskumy uskutočňované rôznymi inštitúciami a vládnymi agentúrami ukazujú, že znečistenie domácností v súčasnosti ďaleko presahuje to, čo máme pred dverami. Podľa štúdie uverejnenej v The Lancet je znečistenie vnútorného prostredia príčinou 4 miliónov úmrtí ročne. K obetiam treba pridať takmer 800 miliónov ľudí, ktorým hrozí výskyt astmy, zápalu pľúc, alebo rakoviny pľúc. Zatiaľ čo v správe Svetovej zdravotníckej organizácie z roku 2014 sa uvádza, že 90% náhodných otráv sa vyskytuje v domácnosti. Polovica úmrtí detí do 5 rokov je spôsobená chorobami dýchacieho ústrojenstva spojenými so znečistením vnútorných priestorov.

Chémia a hormonálny systém

Jedna štúdia World Energy Outlook 2016 stavia zlú kvalitu domáceho ovzdušia na štvrté miesto ohrozenia zdravia ľudí po hypertenzii, zlej výžive a fajčení. Čerešničkou na torte je, že veľa látok prítomných v domácich čistiacich prostriedkoch, sa klasifikuje ako endokrinné disruptory alebo potenciálne endokrinné disruptory. (Napríklad: parabény, ftaláty, bisfenol atď.). Čo to znamená? Znamená to, že menia normálnu hormonálnu funkciu endokrinného systému a majú nepriaznivé účinky ako je obezita, cukrovka, tumory citlivé na hormóny u žien, rakovina prostaty u mužov, choroby štítnej žľazy, znížená reprodukčná schopnosť.

Mikróby sú dôležité

Čoraz viac výskumov podporuje tvrdenie, že práve kvôli vojne proti mikróbom v posledných desaťročiach bol západný mikrobióm tak ochudobnený, že stratil mnoho užitočných baktérií s následným nárastom alergií, znížením imunity a množením rôznych patológií (BioFrontiers Institute, University of Colorado). Tieto mikroorganizmy sú v skutočnosti rozhodujúce pri vykonávaní mnohých životne dôležitých funkcií, ako sú procesy trávenia a vstrebávania živín, eliminácia toxínov. A nakoniec, tieto malé stvorenia tiež pôsobia na našu hmotnosť, našu náladu a povahu. Viac o ľidskom mikrobióme a imunite si možete prečítať i v článku Choroba začína v čreve.

„Jedinou užitočnou súčasťou medicíny je hygiena; a hygiena je navyše viac ako veda cnosť“.

(Jean Jacques Rousseau)

.

Čistá a zdravá domácnosť

Chemikálie v domácnosti? Nie, ďakujem !

Stručne povedané, existuje niekoľko dôvodov, aby sme sa zbavili všetkých týchto výrobkov, ktoré nesú názov: „Číslo jedna proti choroboplodným zárodkom a baktériám“. Všetky tieto látky, ktoré sa nachádzajú v odtokoch majú v skutočnosti veľmi vážny vplyv aj na vonkajšie prostredie. Moria, rieky a pôdy sú znečistené povrchovo aktívnymi látkami, syntetickými prísadami, mikrogranulami, formaldehydom a mnohými ďalšími toxickými látkami. Pričom všetko má následky na zvieratá, ktoré tam žijú, ale aj na človeka, ktorý ich zje alebo používa túto vodu a pôdu. A mohli by sme v tomto smere niečo urobiť? Áno, je možné kupovať si ekologické produkty, ale tie väčšinou bývajú dosť drahé. Je možné vyčistiť batérie aj bez chémie a bez dopadu na životné prostredie a ekológiu.

Našťastie máme riešenie na dosah.

Môžete čistiť bez toho, aby ste znečistili svet! Naše matky a babičky to vždy vedeli a vždy robili. Ak chcete mať dokonale čistý a zdravý domov, stačí len pár produktov, väčšinou prírodných: JEDLÁ SÓDA, KYSELINA CITRÓNOVÁ, CITRÓNY, OCOT, PERKARBONÁT SODNÝ ( Peruhličitan sodný ) a trocha esenciálnych olejov. S malými nákladmi dokážete vyrobiť takmer všetko.

JEDLÁ SÓDA ( Hydrogenuhličitan sodný )

má čistiaci a dezodoračný účinok. Môže sa používať zriedená vo vode, v spreji alebo ako prášok. Napríklad spolu s niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy je vynikajúca na čistenie rúry.

KYSELINA CITRÓNOVÁ

je veľmi účinná proti vodnému kameňu. Môže sa použiť na výrobu zmäkčovadla (200 g kyseliny citrónovej a 800 g destilovanej vody, pri každom praní používam šialočku), ako odvápňovač (100 g kyseliny citrónovej a 400 g destilovanej vody do rozprašovača) a prípravok na oplachovanie do umývačky riadu (160 g kyseliny citrónovej a 840 g destilovanej vody).

CITRÓN

je dobrý odmasťovač, používa sa na výrobu vlastného pracieho prostriedku, na odstránenie zápachu, na čistenie okien, na odstránenie škvŕn (a na odstránenie nepríjemného zápachu cesnaku z prstov po varení)

PERKARBONÁT SODNÝ

je ekologickou alternatívou na bielenie: dezinfikuje, odstraňuje škvrny a dá sa použiť aj na farebné odevy. Okrem toho má dezinfekčný účinok na bielizeň, riad a všetky povrchy. Stačí nasypať 25 g (jedna lyžica) do pracej nádobky (spolu s čistiacim prostriedkom alebo priamo do pracieho bubna.) Nakoniec rozpustením 100 gramov v litri vody sa získa výnimočná zmes na čistenie a dezinfekciu podláh a povrchov celého domu. Jediná vec, na ktorú si treba dať pozor, je potrebné použiť horúcu vodu najmenej 40 ° (aby sa uvoľnil kyslík, ktorý dezinfikuje) a získanú zmes použiť okamžite.

OCOT

je vynikajúci odmasťovač, ale má sa používať opatrne, pretože má sklon korodovať niektoré materiály. Pre tých, ktorí teraz krútia nosom a myslia si , že ocot smrdí a určite ani perkarbonát nevonia … (sprej v supermarkete určite áno)! Dá sa to vylepšiť pridaním esenciálnych olejov. Ale keď zvážime všetky tie dopady na naše zdravie, na zdravie našich blízkych, na ekológiu, životné prostredie a na celú planétu, naozaj sa nám tá syntetická vôňa konvalinky ešte tak páči?

A keď ste si už poupratovali váš dom, auto nezabudnite i na pravidelné upratovanie svojho tela, a to nielen zvonka, ale i zvnútra. Pôst je ten najlepší spôsob.

ProRegen

Lekárska veda potvrdzuje, že veľký príjem stravy a následné priberanie skracuje života a naopak, malý príjem potravy je zdravý a dokonca život predlžuje.

Pozrite sa, čo všetko obsahuje program ProLon a ako vám pomôže na ceste za zdravším ja.

Produkt je v príprave!

Zanechajte nám svoju emailovú adresu, a my vám dáme vedieť, kedy bude produkt pripravený na dodanie.

Vo chvíli kedy bude produkt pripravený na dodanie, dáme vám rýchlo vedieť.