Ako zostať mladý a zdravý

Mnoho ľudí si myslí, že desať kilogramov navyše nie je problém, že alkohol a fajčenie až tak veľmi telu neuškodí, že šport je len pre fanatikov. Mnoho z týchto ľudí si taktiež uvedomuje, že uvedený spôsob života spôsobuje predčasné starnutie a choroby, ale často sami seba presviedčajú, že majú „recept“ na opravu týchto škôd: Zázračný krém alebo výživový doplnok! Ale takto to žiaľ nefunguje! Pritom recept proti predčasnému starnutiu je už dávno známy: Nazýva sa zdravý životný štýl. Poďme však krok za krokom.

Aký je váš skutočný vek?

Proces starnutia neprebieha u všetkých ľudí rovnako. V praxi je dôležitou charakteristikou človeka vek, ktorý môžeme členiť na:

  • kalendárny vek, je daný dátumom narodenia
  • biologický, funkčný vek, ktorý zodpovedá skutočnému funkčnému potenciálu človeka. Veľmi často nie je totožný s kalendárnym vekom, ale je daný súhrnom charakteristík: Biologických, psychologických, sociálnych. Je to ten, ktorý „demonštrujeme“, lepšie, ktorý demonštruje naše telo a naše telesné orgány.

Pre váš skutočný vek je podstatné ako sa o seba staráte. Dátum narodenia je nepodstatný. Každý z nás preto môže buď predčasne zostarnúť, alebo naopak, môže tento proces spomaliť a dosiahnuť nižší biologický vek, ako je vek kalendárny.

Ako spomaliť predčasné starnutie

Dnešný spôsob života príliš zaťažuje naše telo: Priveľa stresu, nevyvážená strava, znečistenie ovzdušia, sedavý spôsob života, nadmerné požívanie alkoholu a drog, fajčenie, nedostatočný odpočinok …Tieto faktory prispievajú k poškodeniu nášho tela, vedú k strate zdravia a krásy a k vyššiemu biologickému veku. Vonkajší vzhľad (fyzická forma, vrásky, atď.) to je len jeden i keď výrazný dôsledok predčasného starnutia. Podstatné však je, že sa zvyšuje riziko výskytu niektorých chorôb a zhoršuje sa kvalita života. Aby sme zostali vo forme, udržali sa čo najzdravší, a teda spomalili starnutie, je potrebné zmeniť smer a osvojiť si správny životný štýl. Eliminovať všetko, čo nám škodí. Naším cieľom musí byť predovšetkým zdravie. Ak existuje zdravie, krása sa stáva príjemným dôsledkom, ktorý nám zlepšuje kvalitu života a prispieva k životnému optimizmu, sebavedomiu a radosti zo života. Zdravie si však treba aktívne získavať. Cenné rady nájdete tu.

„Život je darom prírody, ale krásny život je darom múdrosti“

(francúzske príslovie)

Vplyv výživy na imunitu

Výživa a celkovo životný štýl má vplyv na náš vzhľad a kvalitu života. Zdravá výživa zaručuje dobrú imunitu a tá je základom silného organizmu, odolného voči chorobám. Imunitný systém chráni organizmus voči napadnutiu cudzími prvkami ako sú baktérie, vírusy, plesne atď. Tiež sa stará o poriadok v našom organizme, odstraňuje poškodené a nefunkčné bunky z nášho tela, a to najmä prostredníctvom lymfatického systému a vylučovacích orgánov. Aby sme mohli žiť dobre a dlho, treba si starostlivo rozmyslieť, čo vložíme na tanier: Málo bielkovín a veľa zeleniny, málo ovocia a zložených sacharidov. Nie mäso (netýka sa detí vo vývoji), iba ryby a nie každý deň, najviac 2 alebo 3-krát týždenne. Uprednostnite tie menšie druhy, vo väčších je vyšší obsah ortuti a ťažkých kovov.

Bielkovín menej, ale dostatok

Strava s vysokým obsahom bielkovín a tukov a s nízkym obsahom sacharidov vedie zvyčajne k úbytku hmotnosti, ale môže byť spojená so zvýšeným výskytom rakoviny a zhoršením niektorých rizikových faktorov. Je spájaná s mutáciami v bunkách, ktoré urýchľujú starnutie a nástup choroby. Konzumujte denne 0,7-0,8 gramov bielkovín na 1 kg telesnej váhy. Ak vážite napr. 45 kg je to cca 37 g bielkovín denne, ak vážite 90-100kg postačí 60 g denne. Uprednostnite rastlinné bielkoviny. O škodlivosti proteínových diét sa dočítate TU.

Vynechajte škodlivé tuky a cukry

Maximálne redukujte nasýtené tuky a jednoduché cukry. Správna výživa musí byť bohatá na dobré nenasýtené tuky, ktoré sú obsiahnuté v lososoch, vlašských orechoch, mandliach, lieskových orechoch a semenách. Konzumujte zložené sacharidy obsiahnuté najmä v zelenine a ovocí, cereáliách, ale vyhýbajte sa pečivu a cestovinám.

Predĺžte intervaly medzi jedlami

Konzumujte potraviny v ich prirodzenej forme, šetrne pripravované a hlavne z nášho prostredia. Obmedzte množstvo jedla! Pokiaľ nemáte podváhu, úplne stačia výživné raňajky, jedno hlavné jedlo a poprípade nejaký malý, ale výživný olovrant. Medzi jedlom robte väčšiu prestávku, skúste dodržiavať napr. 12 hod. rytmus, teda raňajky napr. o 7-8 hod a večeru ukončiť o 19.-20. hod.

Hýbte sa!

Fyzický pohyb je nesmierne dôležitý. Tá správna aktivita je tá, ktorej sa viete venovať denne. Venujte sa športu v prírode, denne aspoň jednu hodinu. Výborná je rýchla chôdza, bicyklovanie, plávanie, beh. Počas víkendu však aspoň dve hodiny.

Pravidelne zaraďujte pôst

Robte pôst či hladovku minimálne 2-krát ročne. Hladovaním sa organizmus zbavuje predovšetkým tukov, hlienov, solí, starých a chorých buniek, zápalov a infekčných ložísk, sklerotických plátov. Telo sa prečistí, regenerujú sa všetky telesné orgány. Viac o chudnutí počas pôstu sa dočítate v článku : Čo sa deje s našim telom počas pôstu

ProRegen

Lekárska veda potvrdzuje, že veľký príjem stravy a následné priberanie skracuje života a naopak, malý príjem potravy je zdravý a dokonca život predlžuje.

Pozrite sa, čo všetko obsahuje program ProLon a ako vám pomôže na ceste za zdravším ja.

Produkt je v príprave!

Zanechajte nám svoju emailovú adresu, a my vám dáme vedieť, kedy bude produkt pripravený na dodanie.

Vo chvíli kedy bude produkt pripravený na dodanie, dáme vám rýchlo vedieť.