10 dôvodov prečo dodržiavať pôst

1. Zbavuje telo toxínov

Dlhodobé vystavenie sa  toxínom ako sú chemikálie, výfukové plyny, pesticídy, ťažké kovy zo znečisteného životného prostredia, konzervačné látky, farbivá, príchute  obsiahnuté v potravinách, lieky, cigaretový dym, môžu mať vplyv na metabolizmus, náladu, imunitný systém, zdravie a celkovú pohodu. Toxíny, ktoré telo nedokáže zlikvidovať, sa uchovávajú v tkanivách a bunkách po mnoho rokov.

2. Pomáha predchádzať chronickým ochoreniam

Ukázalo sa, že dlhodobé vystavenie sa environmentálnym toxínom je základom mnohých chorôb, vrátane rakoviny, srdcového infarktu, neurologických ochorení a mŕtvice. Náš organizmus je schopný vyrovnať sa s určitým množstvom toxínov, ale často ho preťažujeme aj my sami. Priveľa jedla, nekvalitné potraviny, málo pohybu, stres, to všetko vedie k zlému tráveniu a hromadeniu toxínov v tele. Pôst posilňuje detoxikačný systém tela a prirodzene zlepšuje jeho účinnosť.

3. Posilňuje imunitný systém

Nahromadené toxíny zabraňujú imunitnému systému správne fungovať, čím sme vystavení častejšiemu nachladnutiu, vírusom a opakujúcim sa chorobám. Pravidelné dodržiavanie pôstneho detoxikačného programu posilňuje imunitný systém, ktorý dokáže účinnejšie bojovať s infekciami.

4. Pomáha schudnúť

Prebytok toxínov znižuje prirodzenú schopnosť tela spaľovať tuk spomalením jeho metabolizmu. Detox pomáha eliminovať toxíny nahromadené v tukových bunkách a urýchľuje metabolizmus. A ak sa chcete dozvedieť, čo sa v tele deje počas pôstu, pozrite si aj náš článok o chudnutí.

5. Spomaľuje starnutie

Akumulácia voľných radikálov a ťažkých kovov je čiastočne zodpovedná za predčasné starnutie. Pôst pomáha telu lepšie absorbovať antioxidanty, vitamíny a ďalšie živiny, ktoré pôsobia proti pôsobeniu voľných radikálov.

6. Zlepšuje kvalitu života

Ak je telo plné toxínov, nemôže dobre fungovať. Bolesť chrbtice, kĺbov, bolesti hlavy, zažívacie problémy, nespavosť, únava a nedostatok energie, ťažkosti s koncentráciou a stratou pamäte sú stavy, ktoré je možné zlepšiť prostredníctvom detoxikačného pôstu.

7. Zvyšuje energiu

Detoxikačný pôst posilňuje fyzickú, psychickú ako aj emocionálnu energiu. Niekedy po takomto prečistení máte pocit a toľko energie, že by ste zdolali aj hory.

8. Výrazne zlepšuje stav pleti

Má bezpochyby vplyv na zdravie a krásu pokožky, ktorá získava žiarivosť a stáva sa pružnejšou. Tiež zlepšuje stav nechtov a vlasov.

9. Podporuje schopnosť prijímať rozhodnutia.

Ak sa necítime dobre, je pravdepodobné, že nedokážeme riešiť problémy, ktoré si vyžadujú dôležité rozhodnutia. Keď je telo „odľahčené“ , funguje lepšie aj z mentálneho a emocionálneho hľadiska.

10. Obnovuje pohodlie a rovnováhu

Keď je náš organizmus zahltený toxínmi, nefunguje ako by mal. Všetky systémy sú unavené a cítime sa úplne nanič. Pôst nám pomáha obnoviť rovnováhu celého organizmu a reštartovať náš život s lepším pocitom, vitálnosťou a chuťou do života, pretože každý orgán opäť funguje lepšie.

ProRegen

1 komentár

[…] Prínosy zníženia príjmu kalórií v strave sú známe už desaťročia. V posledných rokoch vedci podrobnejšie študovali, ako niektoré zvieratá, ktoré boli nútené jesť menej žili dlhšie. U zvierat, ktoré hladovali, sa zvýšila priemerná dĺžka života o 11%. Omladzuje sa imunitný systém, znižuje sa zápalové ochorenie, spomaľuje sa úbytok minerálnej hmoty v kostiach, znižuje sa výskyt rakoviny, zvyšuje sa počet kmeňových buniek. Na druhej strane experimenty robené na na ľuďoch spočívali v kontrolovanom príjme bielkovín (11 – 14%), uhľohydrátov (42 – 43%) a tukov (46%). To je celkové zníženie kalorického príjmu od 34% – 54%. Ak bol experiment robený raz za mesiac počas piatich dní, znížili sa rizikové faktory a biomarkery súvisiace so starnutím, cukrovkou, kardiovaskulárnymi chorobami a rakovinou. Viac sa dozviete v článku 10 dôvodov prečo dodržiavať pôst […]

Komentáre sú uzavreté

Lekárska veda potvrdzuje, že veľký príjem stravy a následné priberanie skracuje života a naopak, malý príjem potravy je zdravý a dokonca život predlžuje.

Pozrite sa, čo všetko obsahuje program ProLon a ako vám pomôže na ceste za zdravším ja.

Produkt je v príprave!

Zanechajte nám svoju emailovú adresu, a my vám dáme vedieť, kedy bude produkt pripravený na dodanie.

Vo chvíli kedy bude produkt pripravený na dodanie, dáme vám rýchlo vedieť.